Dé Nieuwe schotse whiskys speciaal voor jou
Food & Drinks

Deze Schotste whisky’s wil je een keer gedronken hebben!

Schotland wordt nog altijd gezien als de heilige graal als het op whisky aankomt. Wekelijks openen er nieuwe destilleerderijen en worden er bijzondere nieuwe vaten opgetrokken. Dat is het mooie van rijping op hout natuurlijk, geen enkel vat is hetzelfde! Wij maken daarom een speciale selectie.

The Balvenie 25 years Old

De distilleerderij Balvenie werd opgericht door William Grant in het jaar 1892. William Grant had het van van distilleren geleerd bij Mortlach Distillery, maar begon zijn carrière in de whisky industrie bij Glenfiddich. Toen hij het landgoed Balvenie New House kocht liet hij de boel daar verbouwen tot distilleerderij.

The Balvenie 25 Years Single Barrel heeft rijke en complexe aroma’s van honing, citrusvruchten en vanille. Ook kom je een vleugje van eiken hout en noten tegen in de geur. Van smaak is hij ook heerlijk vol en zoet dankzij de honing. Een hint van sherry geeft het een heerlijke fruitige smaak. Naast de zoete en fruitige smaak vind je ook een vleugje kruidigheid in de whisky terug door de smaken van kaneel en nootmuskaat. De afdronk is heerlijk lang en verwarmend.

The Balvenie whisky is te koop voor €475,-. Koop hem hier!

de nieuwste schotse whiskys 04

White Walker by Johnnie Walker

Johnnie Walker introduceert samen met HBO een limited edition whisky die gebaseerd is op het ondode leger van White Walkers. De whisky is een blend van onder andere Cardhu en Clynelish, één van de meest noordelijk gelegen distilleerderij van Schotland.

Deze non aged whisky bevat tonen van gekarameliseerde suiker, vanille en een vleugje boomgaardfruit.

De White Walker is te koop bij Gall & Gall vanaf €36,99. Koop hem – zolang de voorraad strekt – hier!

de nieuwste schotse whiskys 03

The Glenrothes Soleo Collection

Het proces om druiven te rijpen in de zon is de inspiratie voor de Soleo-range, het proces waarbij de druiven transformeren van fris en fruitig naar diep en verzadigd. Die smaken zijn ook terug te vinden in deze range.

Deze malt whisky heeft minimaal 10 jaar gerijpt in eikenhouten ex-sherry vaten. Je herkent in de smaak vanille en een vleugje citroenschil.

De Soleo-range is te koop bij de betere slijter vanaf €40,99. Koop hem hier!

de nieuwste schotse whiskys 02

Highland Park Valknut

Highland park, opgericht in 1798 op de Orkney eilanden, is de meest noordelijk gelegen Schotse whisky distilleerderij. De Highland park whisky heeft een zachte rokerige maar verrassend zoete smaak. Dit is karakteristiek voor Highland park.
Whiskymaker Max McFarlane zoekt hierin de mooie balans tussen de aromatische turf van Orkey en het zoete karakter van sherryvaten

De Highland Park Valknut koop je vanaf €59,95. Koop hem hier!

de nieuwste schotse whiskys 01